Sivasspor, Süper Lig’de ilk kez 6 gol birden yedi
Süper Lig’de 6. sezonunu yaşayan Sivasspor, dün deplasmanda Trabzonspor’a 6-1 yenilerek hem lig tarihindeki en farklı yenilgilerinden birini aldı, hem de ilk kez bir maçta kalesinde “6” gol birden gördü.
2005-2006 sezonundan itibaren Süper Lig’de başarıyla mücadele eden, özellikle önceki 2 sezonda şampiyonluğu kovalayarak adından sıkça söz ettiren Sivasspor, Spor Toto Süper Lig’in 4. haftasında dün dış sahada Trabzonspor’a 6-1 mağlup olarak lig tarihindeki en farklı yenilgilerinden birini aldı. Trabzonspor karşısında aldığı 6-1’lik mağlubiyetle taraftarını üzen Sivasspor, 6 sezondur mücadele ettiği Süper Lig’de ilk kez bir maçta kalesinde “6” gol birden gördü. Maç öncesi takımdan umutlu olan Sivasspor camiası, 6-1’lik farklı mağlubiyet sonrası hayal kırıklığı yaşadı. Süper Lig’de son 6 sezonda toplam 174 maça çıkan ve bu karşılaşmaların 75’inden galibiyetle (2’si hükmen), 43’ünden ise beraberlikle ayrılan Sivasspor, Trabzonspor’a yenilerek lig serüvenindeki 56’ncı mağlubiyetini aldı.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.