Seyirci Ampute’yi sevdi
Bu yıl ilki düzenlenen Ampute Futbol Ligi taraftarların büyük ilgisini çekiyor. Ampute Şube Sorumlusu Elvan Uğurlu, yeni bir lig olmalarına karşın önemli problemler yaşamadıklarını söyledi
Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nca Türkiye’de ilk kez bu yıl düzenlenen Deplasmanlı Ampute Futbol Süper Ligi, seyircilerin ilgisini çekiyor. Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Ampute Futbolu Şube Sorumlusu Elvan Uğurlu, yaptığı açıklamada, ligde 6. haftayı geride bıraktıklarını ve ligin sorunsuz bir şekilde devam ettiğini söyledi. Ligin yeni oluşturulmasına rağmen, dikkate değer sıkıntı yaşamadıklarını anlatan Uğurlu, takımlar arası ilişkilerin de beklenenin üzerinde olduğunu kaydetti. Sezona 14 takımla başladıklarını ancak 2 takımın ligden çekildiğini ifade eden Uğurlu, şöyle konuştu: “Ligi 14 takımla başlatmıştık. Ordu Bedensel Engelliler Spor Kulübü ile MEDAŞ TEK Meram Spor Kulübü ligden çekildi. Şu an 12 takımla ligimiz devam ediyor. Sorunsuz bir lig gerçekleştiriyoruz. Hakem ve antrenör eğitimi yaptık. Kulüp yöneticileri de büyük bir gayret gösteriyor. Futbolcular da anlayışlı davranıyor. Ancak statların Ampute için 40-60 metreye ayarlanması bazen sıkıntı oluşturuyor.”
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.