Rumi Çocuk Spor Oyunları Başlıyor
Konya’da bu yıl 6.’sı düzenlenen Uluslararası Konya Rumi Çocuk Spor Oyunları 19-24 Nisan tarihlerinde düzenlenecek
Konya’da bu yıl 6.’sı düzenlenen Uluslararası Konya Rumi Çocuk Spor Oyunları’nın tanıtım toplantısı yapıldı. Bir otelde gerçekleşen toplantıya Konya Valisi Muammer Erol, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya ASKF Başkanı Remzi Ay Türkiye Spor Yazarları Derneği Konya Şube Başkanı Recep Çınar ve sporcular katıldı. Oyunlar Atletizm, Halter, Bisiklet, Karate, Tekvando olmak üzere toplam 5 branşta yapılacak. Oyunlara 20 ülkeden 529 sporcu, antrenör ve idareci katılacak
KENDINI KABUL ETTİRMİŞ BİR ETKİNLİK OLDU
Konya Valisi Muammer Erol ise, Konya’da her gün güzel şeyler olduğunu aktararak, “Ulusal ve uluslararası organizasyonlar düzenleniyor. Konya için bu yıl kültür sanat ve spor alanlarında birçok zenginliği bünyesinde barındıran bereketli bir yıl olacak. Bugün tanıtımını yaptığımız 6. Uluslararası Konya Rumi Çocuk Spor Oyunları artık alışagelmiş bir etkinlik oldu. Bu etkinliği düzenlemekte tecrübe sahibi olduk. Ülkeler bu etkinliği yapmadığımız takdirde ‘Bu sene neden düzenlemiyorsunuz?’ diye bize sorar duruma geldiler. Kendini kabul ettirmiş bir etkinlik oldu. Bizim açımızdan önemi de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na denk gelmesi. Dünyada tek olan bayramda Türkiye’de tek olan bir iş yapılıyor” şeklinde konuştu.
ŞEHRIN TANITIMINA ÇOK BÜYÜK KATKILAR SAĞLIYOR
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek da, Konya’da nisan ve mayıs aylarında ulusal ve uluslararası birçok etkinliğin yapılacağını ve bunların da şehrin tanıtımına çok katkı sağlayacağını söyleyerek, bütün bunların Konya’daki ve Türkiye’deki gelişimin bir göstergesini oluşturduğunu vurguladı. Konuşmaların ardından toplantı protokol ve sporcuların birlikte hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.