Rıza Çalımbay gitti, Ümit Karan dönüyor
Spor Toto Süper Lig’de bu sezon gol yollarında etkili olamayan Eskişehirspor, sezon başında eski teknik direktör Rıza Çalımbay ile yaşadığı sorun nedeniyle kadro dışı bıraktığı tecrübeli golcü Ümit Karan’ı yeniden kadroya dahil etmeye hazırlan
Ümit, Es-Es formasıyla ilk maçını Ağustos 2009’da Manisaspor ile yaptı. Kırmızı-siyahlı formayla Süper Lig’de 7 gol atan Ümit, 5 sarı kart gördü. Ümit, geçen sezon 9 Mayıs 2010’da yapılan ve 78. dakikasında oyuna girdiği Sivasspor maçından bu yana Süper Lig’de maç yapmadı. Süper Lig’de forma giydiği 343 maçta toplam 132 gol atan Ümit, Eskişehirspor’un Bolu’da gerçekleştirdiği hazırlık kampında eski teknik direktör Rıza Çalımbay tarafından kadro dışı bırakılmıştı. Yönetimin takım bulmasını istediği Ümit, görüşmelerden sonuç alamayınca Eskişehirspor’da kaldı. Mayıs 2012’ye kadar Eskişehirspor ile sözleşmesi bulunan Ümit, iki hafta önce Eskişehirspor tesislerinde takımdan ayrı antrenmanlara çıkmaya başladı. Çalımbay ile yaşadığı sorun nedeniyle kadro dışı kalan Ümit’in, Çalımbay’ın takımdan ayrılmasının ardından forma şansı bulabileceği öğrenildi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.