Okullar Cimnastik Türkiye Şampiyonası Konya’da Yapıldı
Okullar arası Minik, Küçük, Yıldız ve Gençler Jimnastik Türkiye Şampiyonası 19-21 Mart 2016 tarihleri arasında Konya’da yapıldı.
Okullar arası Minik, Küçük, Yıldız ve Gençler Jimnastik Türkiye Şampiyonası 19-21 Mart 2016 tarihleri arasında Konya’da yapıldı. Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yunus Emre Uyar Cimnastik Salonunda yapılan Okullar arası Minik, Küçük, Yıldız ve Gençler Jimnastik Türkiye Şampiyonasında 24 ilden toplamda 350 sporcu mücadele etti. İlimiz Sporcularından Doğukan Erem Minik Erkeklerde Türkiye Şampiyonu olarak altın madalyanın sahibi oldu. Şampiyona sonunda dereceye giren okullar şu şekilde oluştu; Minik Kızlarda: 1. İstanbul Özel Ataşehir Bilfen İ.O, 2. İstanbul Özel Sancaktepe Okyanus İ.O, 3. İstanbul Özel Alev İ.O, 4. İstanbul Vehbi Koç Vakfı İ.O. Minik Erkeklerde: 1. Halk Eğitim Merkezi Aso Aksaray, 2. Tahsilli İlkokulu, Adana, 3. Ms 60.Yıl Cumhuriyet İlkokulu Kayseri, 4. Özel Çankaya Hayat İlkokulu Ankara. Küçük Kızlarda: 1. İstanbul Özel Alev O.O, 2. İstanbul Vehbi Koç Vakfı O.O, 3. Adana Özel Çukurova Bilfen O.O, 4. İstanbul Özel Bilfen Çamlıca O.O. Küçük Erkeklerde: 1. Trabzon Yomra Merkez Ortaokulu, 2. Bursa Dilek Özer Ortaokulu, 3. Aksaray Merkez Halk Eğitim Aso, 4. Ankara Özel Arı İ.O. Yıldız Kızlarda: 1. İstanbul Özel Bilfen Çamlıca Ortaokulu, 2. Özel Çukurova Bilfen Ortaokulu, 3. Bedi Sabuncu Ortaokulu, 4. Mehmetcik Ortaokulu. Yıldız Erkeklerde: 1. Özel Kayseri Final Orta Okulu Kayseri, 2. Özel İzmir Yönder Ortaokulu , 3. 50 Yıl İzzet Baysal Ortaokulu , Merkez , Bolu, 4. Sümerler Ortaokulu , Defne , Hatay Genç Kızlarda: 1. Bolu Spor Lisesi, 2. İzmir Sıdıka Rodop A.L. Genç Erkeklerde: 1. Bolu Anadolu Lisesi, Merkez, Bolu, 2. Özel Nokta Anadolu Lisesi , Bornova , İzmir
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.