Okçu Ozan’ın hedefi Türkiye şampiyonu olmak
Ereğli’de okçuluk sporu ile uğraşan Halis Ozan Ünal Türkiye Şampiyonasına zor şartlarda hazırlanıyor.
1 yıldır okçuluk sporu ile uğraşan 14 yaşındaki Halis Ozan Ünal minikler kategorisinde 30 Ağustos Zafer Kupasında Türkiye üçüncüsü olduğunu, terfi ettiği yıldızlar kategorisinde hedefinin 1,5 ay sonra yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında ilk üçe girerek Türkiye’yi İspanya’da yapılacak olan Dünya Şampiyonasında temsil etmek olduğunu söyledi.
Çalışmalarını Ereğli’de sürdüren Ünal, tek sıkıntısının bir hoca nezaretinde çalışamamak ve çalışacak salon olmadığını kaydetti. 1 yıldır İstanbul Okçuluk Kulübü adına yarıştığını belirten Ünal, Kulübü adına katıldığı yarışmalarda hocalarından teknik ve taktik bilgiler aldığını söyledi. Okçuluk sporunun Türkiye’de çok ilgi görmediğini vurgulayan Ünal, okçuluğun Türk ata sporu olduğunu ancak Kore, Amerika, İtalya gibi ülkelerde bu sporun daha çok ilgi gördüğünü ve uluslar arası arenada bu ülkelerin başarılı olduğunu belirtti. Hedefinin Edirne’de yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında ilk üçe girmek ve İspanya’da düzenlenecek olan Dünya Şampiyonasında derece elde etmek olduğunu belirten Ünal, kendisine destek olanlara teşekkür etti.
Çalışmalarını Ereğli’de sürdüren Ünal, tek sıkıntısının bir hoca nezaretinde çalışamamak ve çalışacak salon olmadığını kaydetti. 1 yıldır İstanbul Okçuluk Kulübü adına yarıştığını belirten Ünal, Kulübü adına katıldığı yarışmalarda hocalarından teknik ve taktik bilgiler aldığını söyledi. Okçuluk sporunun Türkiye’de çok ilgi görmediğini vurgulayan Ünal, okçuluğun Türk ata sporu olduğunu ancak Kore, Amerika, İtalya gibi ülkelerde bu sporun daha çok ilgi gördüğünü ve uluslar arası arenada bu ülkelerin başarılı olduğunu belirtti. Hedefinin Edirne’de yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında ilk üçe girmek ve İspanya’da düzenlenecek olan Dünya Şampiyonasında derece elde etmek olduğunu belirten Ünal, kendisine destek olanlara teşekkür etti.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.