Kuru kesim tavuğa talep fazla
Vatandaşlar artık daha lezzetli diyerek kuru kesim tavuğu tercih ediyor
Melike Hatun Çarşısı’nda bulunan tavukçu esnaflarından Çapan Eren, kuru kesim tavuğun diğer tavuklardan farkını söyleyerek, “Kuru kesim tavuk su ile temas etmediği için saf rengini korur. Dıştan bakıldığında sarımtırak bir rengi vardır. Sulu kesim yapılan ürünlerde ise ürünler yoğun su ile temas ettiğinden dolayı saf rengini kaybedip beyaza yakin bir renk alıyor. Doğal beslenmiş ve kuru yolma sistemi ile kesilmiş bir piliç köy tavuklarında olduğu gibi açık sarı bir renge sahiptir. Bu da tüketiciye daha güzel görünüyor ve tüketiciyi kuru kesim tavuğa yönlendiriyor” dedi. Kuru kesim tavukların kesimlerinin tüm şartlara uygun olduğunu da belirten Eren, “Kuru kesim yapılan tavuklarda İslami usullere uygun kesiliyor, TSE tarafından onaylanıyor. Gıda tüzüğüne uygun halde kesimi gerçekleştiriliyor. Su görmediği içinde doğal lezzetini koruyor” diye konuştu. Tavukçu Çapan Eren, kuru kesim tavuğun fiyatının 5 TL, kendilerinin dükkânda kızartmış oldukları tavuğun fiyatının 7 TL olduğunu ve müşteri tarafından kuru kesim tavuğun daha çok tercih edildiğini söyledi.
MUSTAFA ÖZÇELİK
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.