Küçük esnafın umudu can suyu kredisi
Küresel krizde zor durumda kalan küçük esnafın ayakta kalabilmek için umudunu cansuyu kredisine bağladığı bildirildi.
Aksaray Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Doğan Ceylan yaptığı açıklamada, Aksaray'daki 9 bin civarında üyelerinin küresel krizde zor durumda olduğunu söyledi. Küresel krizde küçük esnafın devletten destek beklediğini belirten Ceylan, ''Esnafın umudu cansuyu kredisi. Esnafın beklentisinin karşılanması için cansuyu kredisinin bir an önce hayata geçirilmesi gerekiyor'' dedi. Cansuyu kredisinin esnafın nefes almasını sağlayacağını anlatan Ceylan, ''Şu anda esnaf zor durumda ve yaz mevsimine kadar ayakta kalmaya çalışıyor. Aksaray'da esnaf, yazın yurt dışından gelen gurbetçisini beklemekte. Gurbetçinin gelmesiyle birlikte piyasanın da canlanması bekleniyor. O zamana kadar ayakta kalabilmesi için can suyu kredisi esnaf üzerinde çok etkili olacak'' diye konuştu.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.