Konyaspor A 2 Takımı Adanaspor’a 1-0 yenildi
A 2 Ligi Güney Grubu’nda mücadele eden yeşil-beyazlı temsilcimiz Konyaspor, dün ligin 25. haftasında deplasmanda Adanaspor ile karşı karşıya geldi.
Maçın ikinci yarısında ise Konyaspor Adanaspor kalesine yoğun bir baskı uyguladı. Ancak ilk yarıda ki gibi net pozisyonlar bulamayan Yeşil-beyazlılar skoru değiştiremedi ve maçtan 1-0 yenik ayrıldı. Ayrıca karşılaşmanın hakemi Abdullah Çapanoğlu, maçın son bölümlerinde ceza alanı içerisinde yeşil-beyazlı futbolculara yapılan sert bir faulde penaltı düdüğünü çalmadı. Zorlu Adanaspor deplasmanından puan çıkarmayı başaramayan yeşil-beyazlılar karşılaşmada Nazmi, Sefa, Rıfat, Oğuz, Selim, Eşref, Ali Kireş, Abdülkerim, Muhammet Sak, Feyyaz, Celalettin, Yusuf Kılıç, Ahmet İçöz ve Mustafa Sayan ile mücadele etti. Konyaspor A 2 Takım Antrenörü Yakup Denizler karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada, hak etmedikleri bir yenilgi aldıklarını söyledi. Yüzünü korumak isteyen Muhammet Sak’ın eline çarpan topa penaltı çalındığını ifade eden Denizler; “Maçın son bölümlerinde ise ceza alanı içinde yapılan çok sert bir hareket ise görmezden gelindi. Maçın genelinde ise iyi futbol oynadık ancak yakaladığımız pozisyonları değerlendiremedik. Sonuçta istediğimiz bir üç puanı kaybettik. Ancak ilerleyen haftalarda bu maçın telafisini yapacağımıza inanıyorum” diye konuştu.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.