Konyagücü Bölgesel Lige katılmıyor
Konyanın köklü basketbol kulüplerinden olan Konyagücü Spor Kulübü yeni sezonda Bölgesel Basketbol Liginde mücadele etmeme kararı aldı
Konya’nın köklü basketbol kulüplerinden olan Konyagücü Spor Kulübü yeni sezonda Bölgesel Basketbol Liginde mücadele etmeme kararı aldı. Geçtiğimiz sezon mücadele ettiği Erkekler Bölgesel Basketbol Liginde başarılı sonuçlara imza atan kırmızı-beyazlı ekip yeni sezonda altyapı kategorilerinde hizmet vermeye devam edecek.
KONYA TAKDİR ETMİYOR
Bölgesel Lige katılmama kararı hakkında konuşan Kulüp Başkanı Ayşe Madenci geçtiğimiz sezon başarılı sonuçlar alınmasına rağmen Konya’nın kendilerini manevi anlamda yalnız bıraktığını ifade etti. Madenci, “ Yönetim kurulumuz ile yaptığımız toplantı sonucunda yeni sezonda Bölgesel Basketbol Ligine katılmama kararı aldık. Bu kararı alırken birçok nedenin etkisi oldu. Geçtiğimiz sezonunun bize bir getirisi olmadı. Başarılı sonuçlar aldığımızı düşünüyorum. Ancak Konya’nın desteğini göremedik. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Remzi Ay ve Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan destekleri oldu. Fakat Konya takdir etmesini bilmiyor. Bize manevi anlamda bile getirisi olmayan bu ligde mücadele etmemizin bir anlamı olmadığını düşündük ve yönetim kurulumuz ile lige katılmama kararı aldık” dedi.
FAALİYETLERİMİZ ALTYAPIDA DEVEM ADECEK
Yeni sezonda yerel liglerde mücadele edeceklerini ifade eden Ayşe Madenci bünyelerinde 200’e yakın sporcu olduğunu söyledi. Madenci, “ Yeni sezonda altyapı liglerinde mücadelemiz devam edecek. Geçtiğimiz sezon 3 kategoride şampiyonluk yaşadık. Yeni sezonda da şampiyonluk beklediğimiz kategorilerimiz var. Cemilcan Madenci hocamızı askere gönderdik. Bu sezon takımlarımızın başında Barış Özbakır olacak. Bünyemizde 200’e yakın basketbolcu var. Bu sporcularımızla yerel liglerdeki her kategoride mücadele edeceğiz” diye konuştu
FERHAT TÜRKOĞLU
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.