Karateciler Hüyük’te terledi
Hüyük’te yapılan eleme müsabakalarında karateciler ter döktü.
Belediye Kültür Etkinlikleri Salonu’nda düzenlenen, Belediye Başkanı Nusret Akgümüş, Konya İl Temsilcisi Ali Serin Seren ve yardımcısı Ahmet Aşık’ın da izlediği eleme müsabakalarına vatandaşların da ilgisi yoğun oldu. Eleme müsabakaları öncesinde gerçekleştirilen karate gösterileri ise adeta nefesleri kesti. Belediye Başkanı Nusret Akgümüş, okullar arası turnuva ve Türkiye şampiyonası elemelerine katılacak Hüyüklü sporcuları başarı temennisinde bulunurken, dereceler beklediğini dile getirdi. Ardından başlayan müsabakalara 4’ü kumite, 9’u kata kategorisinden olmak üzere 13 sporcu katıldı. Alınan sonuçlar şöyle: KATA: Atakan Ürün (birinci), Havvanur Ünalmış (ikinci), Ayşenur Ürün (üçüncü), Ayşe Yorulmaz (üçüncü), Pınar Dağ (üçüncü), Hayrunisa İdare (üçüncü), H.İbrahim karakavak (üçüncü), Hamza Özdil (üçüncü). KUMİTE: Talat Yorulmaz (birinci), Ayşenur (ikinci), Asena Koç (ikinci), Havvanur Ünalmış. (Bu sporcular Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazandı.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.