Karaman’da arıcılık kursu açılacak
Karaman Tarım İl Müdürlüğünün 2-6 Şubat 2009 tarihleri arasında arıcılık kursu açacağı bildirildi.
Karaman Tarım İl Müdürü Hikmet Doğru, yaptığı yazılı açıklamada, bölgenin en önemli gelir kaynaklarından birisinin arıcılık olduğunu belirtti. 2009 İl Çiftçi Eğitimi Yayım Programı kapsamında Karaman Merkez Gökçe Köyü ve Yeşildere beldesinde 4 adet arıcılık kursu açılmasının programlandığını ifade eden Doğru, şunları kaydetti:
''Açılacak arıcılık kurslarının ilki 02?06 Şubat 2009 tarihleri arasında Tarım İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda düzenlenecektir. Kurs müracaatlarının Tarım İl Müdürlüğü Çiftçi Eğitim ve Yayım Şube Müdürlüğüne yapılması gerekmektedir. İl Müdürlüğümüzce açılan bu kurslara üreticilerimizin katılması, bilinçli arı yetiştiriciliği ve Karaman'da arıcılığın geleceği açısından son derece önemlidir.'
''Açılacak arıcılık kurslarının ilki 02?06 Şubat 2009 tarihleri arasında Tarım İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda düzenlenecektir. Kurs müracaatlarının Tarım İl Müdürlüğü Çiftçi Eğitim ve Yayım Şube Müdürlüğüne yapılması gerekmektedir. İl Müdürlüğümüzce açılan bu kurslara üreticilerimizin katılması, bilinçli arı yetiştiriciliği ve Karaman'da arıcılığın geleceği açısından son derece önemlidir.'
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.