Karabıyık: Daha iyisi için tedbir almalıyız
Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, 2012 Londra Olimpiyat Oyunlarında çeyrek final ve daha üstüne çıkmayı istediklerini, ancak devam edemedikleri için üzgün olduklarını söyledi
Karabıyık, güçlü bir grupta mücadele ettiklerini belirterek, “2 galibiyetin yetmeyeceği bir gruptu. Üzgünüz, arzu ederdik ki çeyrek final ve daha yukarıya doğru devam edebilelim. Olmadı, beceremedik” diye konuştu. Voleybol Kadın Milli Takımı’nın olimpiyatlarda ilk kez mücadele ederek tarihe geçtiğini ifade eden Karabıyık, bir sonraki olimpiyatta hedeflerinin çıtayı daha da yükseltmek olduğunu kaydetti. Karabıyık, “Bundan sonraki hedef, bu bir ilk olduğuna göre, daha yenisi, yani olimpiyatlarda daha yukarılarda yer alabilmek. Gelişmeyi kabul ediyorsak, gelişme bunu gerektirir. Buraya gelişin bir tesadüf olmadığını kanıtlamamız lazım. Tekrar olimpiyatlarda olmamız lazım. Ondan sonra burada edinilen tecrübeyle daha iyi sonuçlar almak üzere tedbirler almamız lazım” diye konuştu.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.