İsveçli Yiğitin hayali milli forma
Avrupa Boks Şampiyonasında İsveç adına dövüşen Türk boksör Anthony Yiğitin hayallerini Ay-yıldızlı forma süslüyor
Avrupa Boks Şampiyonası’nda İsveç adına dövüşen Türk boksör Anthony Yiğit’in hayallerini Ay-yıldızlı forma süslüyor. Türk anne ile İsveçli babanın boksör oğlu Yiğit Anthony’nin kalbi Türkiye için atıyor. İsveç adına boks yapan ve birçok İsveç şampiyonluğuna imza atan Yiğit, milli takım forması giymek istediğini belirtti. 19 yaşındaki Yiğit Anthony’e İsveç’de doğduğunu söyleyerek, “3 yıl Türkiye’de kaldığımız bir dönem oldu. Şu anda da İsveç’de yaşıyorum. İsveç’teki Türklerin bana büyük desteği var. Köklerim Adana’ya dayanıyor. Bu yüzden beni ‘Adanalı’ olarak da çağırdıkları oluyor” dedi. Yiğit Anthony, boksa geç başlamasına rağmen birçok başarı elde ettiğini ifade ederek, “Boksa 15 yaşında başladım. İsveç’de kısa sürede başarılı oldum ve şampiyonluklar kazandım. Uluslararası yarışmalarda da başarıyla İsveç’i temsil ediyorum” diye konuştu. Yiğit Anthony, en büyük hayalinin bir gün Türk Milli Takımı’nın formasını giymek olduğunu söyleyerek, “Şu anda üzerimde İsveç forması bulunuyor. Ama kalbimde her zaman Türkiye var. En büyük hayalim Türkiye adına dövüşebilmek. Bunun için her türlü fedakarlığı yapabilirim. Türk milli takım formasını giymeyi çok istiyorum. İnşallah bu gerçekleşir” diye konuştu.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.