Cevizdere Şehitliğinde Erik Dalı Oynadılar
Kütahya'nın Emet ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümü etkinliklerinde Cevizdere Şehitliği'nde 'Erik Dalı' oynatıldığına dair görüntüler sosyal medyada büyük tepki topladı.
Kütahya'nın Emet ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümü etkinliklerinde Cevizdere Şehitliği'nde 'Erik Dalı' oynatıldığına dair görüntüler sosyal medyada gündem oldu. 3 Eylül'de kaydedilen ve hızla yayılan görüntüler tepki çekti.
HALK OYUNLARI EKİBİ, ŞEHİTLİKTE GÖBEK ATTI
Milli Mücadele yıllarında batı cephesinde işgalci kuvvetlere karşı ilk direnişin yaşandığı Kütahya'nın Emet ilçesinde 3 Eylül kurtuluş günü nedeniyle tören düzenlendi.
Emet Cevizdere Şehitliğinde, Kaymakamlık ve Günlüce Köyü Muhtarlığı tarafından düzenlenen törende, tepki çeken olaylar yaşandı. Şehitliğe gelen halk oyunları ekibi, "Erik Dalı" isimli şarkıyla göbek attı.
3 EYLÜL EMET'İN KURTULUŞUNUN 96. YILI KUTLAMA PROGRAMLARI CEVİZDERE ŞEHİTLİĞİNDE BAŞLADI
Emet Belediyesi (@emet_belediyesi)'in paylaştığı bir gönderi (3 Eyl, 2018, 7:21öö PDT)
GÖRÜNTÜLER TEPKİYE NEDEN OLDU
AKP'li Emet Belediyesi yetkilileri olayı doğrularken, Şehitlikteki törenin Kaymakamlık ve Günlüce Muhtarlığı tarafından düzenlendiğini belirtti.
Şehitlikte 'Erik Dalı' şarkısı çalınıp göbek atılması vatandaşlar arasında tepkilere neden oldu.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.