Baskette Türkiye kupası eleme kuraları çekildi
2010-2011 Sezonu Erkekler Türkiye Kupası Eleme turu kura çekimi Polat Renaissence Otel'de yapıldı. FIBA oyun kurallarındaki değişikliklerden değinen TBF Asbaşkanı Metin Şahin, "Geride kalan muhteşem Dünya Şampiyonası organizasyonundan sonra ne söylesek az
Basketbolun zirve yaptığı ortamın akabinde Türkiye Kupası oynanacak. Herkesin gözü bu turnuvanın üzerinde olacak. Kulüplerin de gözü üzerinde Türkiye Kupası'nın üzerinde. Sizden iki ricam var. FIBA, oyun kurallarında değişiklikler yaptı. Uluslararası organizasyonlar ve yerel organizasyonlarda değişiklikler var. Bu kuralları biz deuygulayacağız. İlk resmi maçlar Türkiye Kupası olduğu için burada başlayacağız. " dedi. 2010-2011 sezonu Türkiye Kupası grupları şu şekilde oluştu:
Balıkesir (10-11-12 Ekim) A GRUBU: Mersin B. B., Erdemir, Banvit, Aliağa Petkim
Ordu (9-10-11Ekim) B GRUBU: Pınar Karşıyaka, Olin Edirne, Efes Pilsen, Antalya B. B.
Gaziantep (9-10-11Ekim) C GRUBU: Fenerbahçe Ülker, Tofaş, M.P Trabzonspor, Bornova Belediyesi Antalya (10-11-12 Ekim) D GRUBU: Galatasaray Cafe Crown, Türk Telekom, Oyak Renault, Beşiktaş Cola Turka
Balıkesir (10-11-12 Ekim) A GRUBU: Mersin B. B., Erdemir, Banvit, Aliağa Petkim
Ordu (9-10-11Ekim) B GRUBU: Pınar Karşıyaka, Olin Edirne, Efes Pilsen, Antalya B. B.
Gaziantep (9-10-11Ekim) C GRUBU: Fenerbahçe Ülker, Tofaş, M.P Trabzonspor, Bornova Belediyesi Antalya (10-11-12 Ekim) D GRUBU: Galatasaray Cafe Crown, Türk Telekom, Oyak Renault, Beşiktaş Cola Turka
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.