Aybaba: Lige bu sene sıkı tutunacağız
Spor Toto Süper Lig ekibi Bucaspor ile anlaşma sağlayan teknik direktör Samet Aybaba, ligde kalıcı olmak açısından, ilk yılın önem taşıdığını, çalışmalarına bu düşünceyle başlayacağını bildirdi.
Sarı-lacivertli takımın anlaşma sağladığı tecrübeli teknik direktör, Kaynaklar Seyit Mehmet Özkan Tesisleri’ne geldi. Burada basın sözcüsü Timur Yaykıran ve takımı çalıştıran antrenör Behiç Basatuğrul’dan bilgi alan Aybaba için, yardımcılarının da İzmir’e gelmesinin ardından yarın imza töreni düzenleneceği kaydedildi. Aybaba, yaptığı açıklamada, işi gereği tüm takımları izlediğini, bu çerçevede Bucaspor’u da tanıdığını belirterek, şunları söyledi: “Bucaspor’u tercih etmemde en büyük neden güçlü bir altyapısının olması, futbolu seven yöneticiler ve futbola aç bir şehir. İzmir yıllardır Süper Lig’e hasretti. Bütün bunlar birleşince biz de kendi birikimlerimizi yansıtalım, bir yandan yarışırken, altyapıdan da futbolcular çıkaralım diye düşündük. Elbette işimiz kolay değil, her maçımız final olacak. Ligde kalıcı olmak için ilk yıl önemli. Lige bu sene sıkı tutunacağız. Daha sonra farklı projeleri ortaya koyacağız.”
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.