Anadolu hasreti dindirdi
Spor Toto 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Anadolu Selçukspor sahasında ikinci yarının ilk galibiyetini Kahramanmaraşspor’u 3-2 yenerek aldı.
Spor Toto 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Anadolu Selçukspor sahasında ikinci yarının ilk galibiyetini Kahramanmaraşspor’u 3-2 yenerek aldı. Yeşil-beyazlı ekip 2 kez öne geçmesine rağmen rakibine yakalandı ancak maçta galip ayrılmasını bildi. Yeşil-beyazlı ekibin golleri Okan Derici ve Seddar Karaman’dan(2) geldi. Anadolu Selçukspor bu galibiyetle puanını 27 yaptı ve rakibinin bir basamak üzerine çıkarak haftayı 12. Sırada tamamladı.
MAÇTAN DAKİKALAR
Anadolu Selçukspor maça hızlı başladı. Maçın 7. dakikasında gelişen Anadolu Selçukspor atağında İbrahim Sürgülü sol taraftan ceza sahasına ortaladı Seddar göğsüyle topu Ali Dere’ye indirdi. Ali Der topu sıfıra taşıyarak arka direğe kesti arka direkteki Okan Derici bu topu tamamlayarak takımını 1-0 öne geçirdi. Maçın 14. dakikasında gelişen Kahramanmaraşspor atağında Volkan bekçi defansın arkasına uzun bir top attı ve topla buluşan Mehmet Menderes ceza sahasına girerek takımına beraberliği getirdi 1-1. Maçın 17. dakikasında gelişen Anadolu Selçukluspor atağında Ali Dere’nin pasında ceza sahasında topla buluşan Seddar düzgün bir vuruşla takımını 2-1 öne geçirdi
Maçın 27. dakikasında ani gelişen Kahramanmaraşspor atağında defansın hatasını iyi değerlendirip arkaya sarkan Mehmet Menderes takımının ikinci golünü kaydetti 2-2.
İKİNCİ YARI
Maçın 68. dakikasında gelişen Anadolu Selçukluspor atağında Okan Derici çalımlarla ceza sahası sağ çaprazına girdi müsait pozisyondaki Yılmaz Lüle’ye pasını çıkarttı Yılmaz'ın sert ve düzgün vuruşunda kaleci topu zorlukla çeldi. Maçın 71. dakikasında gelişen Anadolu Selçukluspor'u atağında Okan Derici'nin derin pasına hareketlenen Seddar ceza sahası içinde kaleciyle karşı karşıya kaldı ve dokunuşuyla kalecinin sağından topu filelerle buluşturdu. 3-2
Karşılaşma Anadolu Selçukspor’un 3-2’lik üstünlüğü ile tamamlandı.
FERHAT TÜRKOĞLU
STAT: Konya Büyükşehir Belediyesi Atatürk
HAKEMLER: Veli Ersin Bıçak, Bekir Can Tahiroğlu, Furkan Ürün
KONYA ANADOLU SELÇUKSPOR: Ersin, Can, Yusuf, İbrahim (Dk. 46 Okan Salmaz), Ahmet, Burak (Dk. 67 Yılmaz), Okan, İsmail, Ali (Dk. 45 Tufan), Soner, Seddar
ALPEDO KAHRAMANMARAŞSPOR: Mesut, Koray, Hüseyin, Mustafa (Dk. 46 Onur), Volkan, Volkan Özcan, Ramazan, Recep, Mehmet, Eser (Dk. 79 Ahmet), Emre (Dk. 46 Ali Osman)
Goller: Dk. 7 Okan, Dk. 17 ve 71 Seddar (Konya Anadolu Selçukspor), Dk. 14 ve 27Mehmet (Alpedo Kahramanmaraşspor)
SARI KARTLAR: Dk. 43 Burak, Dk 90 Tufan, Dk. 90+3 Seddar (Konya Anadolu Selçukspor)
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.