Amatörler 2. haftayı farklı tamamladı
Futbol Amatör Küme Süper Grupta ikinci hafta geride kaldı. Alınan skorlar ise takımlar arasındaki farkı ortaya çıkardı.
Ekonomik kriz nedeni ile bir çok takım ligde kalma mücadelesi verirken sadece 2-3 takım gruplara gitmeyi hedefliyor. Haftanın en farklı sonucuna, lige katılmaya son anda karar veren Karapınar Belediyespor’u 9-0 yenen Medaş Tek Meramspor imza attı ve liderlik koltuğuna oturdu. Haftanın ikinci farklı skoru ise Tuzlukçu’dan geldi. Deplasman takımı ve sezonun iddialı ekibi Sarayönü Belediyespor, Tuzlukçu Belediyespor’u 7-0 yenip ikinci sıradaki yerini korudu. Geçtiğimiz sezonun şampiyonu Muhasebe Gençlerspor da, Bozkır Gençlerbirliği deplasmanından 3-1’lik galibiyet alarak haftayı kayıpsız geçti. En iddialı takımlardan birisi olan Çatalhüyük Çumra Belediyespor, ilk haftanın vurgun yiyen takımı Ereğlispor’a deplasmanda 2-0 yenilmekten kurtulamadı. Haftanın en ilginç maçı, iki iddialı takım Selçuklu Belediyespor ile Sanayispor arasında oynandı ve 2-2 beraberlikle sonuçlandı. İlk haftayı yenilgiyle kapatan Beyşehir Belediyespor, ikinci hafta maçında bu kez de yine evinde Telekomspor’la 0-0 berabere kaldı ve iki puan kaybetti. İlk iki hafta sonunda Medaş Tek Meramspor’un bir anda öne çıkması dikkat çekerken, iddialı Sarayönü Belediyespor ve geçen sezonun şampiyonu Muhasebe Gençlerspor’un puan kaybetmeden yollarına devam etmeleri, zirve mücadelesinin ne denli çetin olacağını açıkça gösterdi. Süper Grup’ta haftanın sürprizi ise, yaralı takım Ereğlispor’dan geldi. Yeşil-beyazlılar, bu maçta kolay yenilecek lokma olmadığını da gösterdi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.