Amatör Sporun ‘EN’leri ödüllerine kavuşuyor
Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen Amatör Sporun “EN” iyileri ödül töreninin 13.’sü bugün Bera Otel’de gerçekleşecek. Ödüller ve sahipleri şu şekilde:
Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen Amatör Sporun “EN” iyileri ödül töreninin 13.’sü bugün Bera Otel’de gerçekleşecek. Ödüller ve sahipleri şu şekilde:
MERHUM FAİK ÖZKÖKSAL ONUR ÖDÜLÜ
Sayın: Faruk ÖZÇELİK – Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı
Konya’da yapımı tamamlanan ve devam eden spor tesislerinin gerçekleşmesinde üstün gayreti ve çalışmalarının yanı sıra amatör spora verdiği destek ve katkılarından dolayı…
AMATÖR SPORA HİZMET ÖDÜLÜ
Sayın: Fatma TORU - Meram Belediye Başkanı
İlçenin mahallelerine spor salonları ile sahaların yapımlarında ve Meram Belediye Spor Kulübü’nde başarılı sporcuların yetişmesinde verdiği önemli katkılarından dolayı…
MERHUM SPOR ADAMI OKTAY AĞAOĞLU ONUR ÖDÜLÜ
Sayın: Ömer ERSÖZ – Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü
Göreve başladığı günden itibaren Konya sporuna hizmet alanında yapılan yatırımların ve hizmetlerin gerçekleşmesi ile amatör spora verdiği destek ve katkılarından dolayı…
MERHUM FUTBOLCU YUSUF GÜNER ONUR ÖDÜLÜ
Sayın: Recep ÇINAR - TSYD Konya Şb. Başkanı
Görsel ve yazılı spor basın mensupları olarak amatör spora verdikleri destek ve katkılarından dolayı..
ASKF VEFA ÖDÜLÜ
Kadir TAŞÇI – Tümosanspor Futbolcusu
2014-2015 Amatör Futbol Sezonu’nda U19 Süper Grup maçında rakibi ile girdiği ikili mücadelede sakatlanarak spor hayatını noktalayan genç sporcumuzu unutmadık unutmayacağız…
2014 YILI HİZMET ÖDÜLLERİ
YILIN EN İYİ İL TEMSİLCİSİ
Caner ÖZKAN - Bedensel Engelliler İl Temsilcisi
Ulusal ve uluslararası şampiyonalarında ki gayretli çalışmalarından dolayı…
YILIN EN İYİ YÖNETİCİSİ
Hakan FAYDASIÇOK– Torku Konya Spor Basketbol Takımı Başkanı
Basketbol Süper Liginde takımın başarısında gösterdiği gayretli çalışma ve katkılarından dolayı
YILIN EN İYİ HAKEMİ
Tamer TEKBAŞ - Futbol İl Hakemi
Konya amatör kümelerde ve profesyonel liglerde gösterdiği başarışı yönetiminden dolayı
YILIN EN İYİ ANTRENÖRLERİ
Mehmet GÜÇLÜ - Kick Boks Antrenörü
Branşında Türkiyemize ve Konyamıza Ulusal ve Uluslararası dereceler kazandıran sporcuların yetişmesinde göstermiş olduğu üstün gayret ve katkılarından dolayı
Himmet KÖK – Ereğlispor Antrenörü
Ereğli Spor un BAL ligine çıkmasında göstermiş olduğu gayret ve katkılarından dolayı
2014 YILINDA SPOR BRANŞLARINDA “EN” İYİLER
YILIN EN İYİ TAKIMLARI
EREĞLİ SPOR
Yıllar sonra tekrar BAL liginde oynamayı hak etmesinden dolayı,
Amatör Süper Grup da centilmence mücadele ederek şampiyon olmasından dolayı
SELÇUKLU BELEDİYESPOR GÜREŞ TAKIMI
Güreş takımının terfi müsabakalarında üstün başarı göstererek Süper Lig’e çıkmasından dolayı
YILIN EN İYİ FUTBOLCUSU
Lütfi GÜNEY – İhsaniye Gençlerbirliği Kulübü Sporcusu
Yıllarca ilimiz amatör sporuna başarılı bir futbolcu olarak verdiği hizmetlerin yanı sıra örnek ve beyefendi bir sporcu kimliğine sahip olması nedeni ile.
YILIN EN İYİ ATICISI
Salih HAFIZ – Türkiye Şampiyonası Birincisi
YILIN EN İYİ ATLETİ
Mustafa YILMAZ – 400 mt Yıldızlar Türkiye Şampiyonası Birincisi
YILIN EN İYİ BİSİKLETÇİSİ
Ahmet ÖRKEN– Çinde yapılan Tour Of Qinghai Lake 2.HC 9 etap Birincisi
YILIN EN İYİ EKSRİMCİSİ
Zeynep TÜRE – Uluslar Arası Minikler Çocuk Kupası Birincisi
YILIN EN İYİ HALTERCİSİ
Ayşegül ÇOBAN – Büyükler Avrupa Şampiyonası Birinciliği
YILIN EN İYİ JUDOCUSU
Bilal ÇİLOĞLU – Ümitle Avrupa Judo Şampiyonası Birincisi
YILIN EN İYİ KARATECİSİ
Ziya YAŞAR – Üniversitelerarası Dünya Karate Şampiyonası Üçüncüsü
YILIN EN İYİ KİCK BOKSCUSU
Selcan TANRIVERDİ – Kick Boks Gençler Dünya Şampiyonası Birincisi
YILIN EN İYİ BEDENSEL ENGELLİLERİ
Nazmiye MUSLU – 41 Kğ. Dünya Halter Şampiyonası Birincisi 103 kğ Dünya Rekoru
Y.Sami GÖKBABA – 75 Kğ. Dünya Taekwondo Şampiyonası Birincisi
M.Sami SARAÇ – 61 Kğ. Dünya Taekwondo Şampiyonası Birincisi
YILIN EN İYİ TAEKWONDOCUSU
Sefa Ceren KOYUNCU – Yıldızlar Dünya Şampiyonası Üçüncüsü
YILIN EN İYİ İŞİTME ENGELLİ SPORCUSU
O.Cemil ŞİMŞEK – İşitme Engelliler Gençler Güreş Dünya Şampiyonası Birincisi
YILIN EN İYİ GÖRME ENGELLİ SPORCUSU
Naciye HİLMİOĞLU – Halter Türkiye Şampiyonası Birincisi
YILIN EN İYİ WUSHU SPORCUSU
H.Nur KÜÇÜKTANIK – Wushu BalkanŞampiyonası Birincisi
YILIN EN İYİ BİLARDOCUSU
İsmail YAŞİN – Milli Takımlar Dünya Şampiyonası Üçüncüsü
YILIN EN İYİ OKÇUSU
Hasan KOÇ – 8.Dünya Geleneksel Okçuluk Şampiyonası Birincisi
YILIN EN İYİ MOTOSİKLETCİSİ
Hasan AVCI – Türkiye Drak Şampiyonası Birinciliği
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.