Amatör 1. Kümede Şampiyonlar belli oldu
Futbol Amatö 1. Kümede 2015-2016 sezonu oynanan karşılaşmalar ile sona erdi
Futbol Amatö 1. Kümede 2015-2016 sezonu oynanan karşılaşmalar ile sona erdi. A grubunda Bozkır Gençlerbirliği deplasmanda Seydişehir Gücü’nü 3-2 yenerek Şampiyon oldu. Grubun Konya 1907spor Sarayönü deplasmanından 1-1’lik beraberlikle ayrılınca grubu 2. Sırada tamamladı ve Play-Off oynama hakkı elde etti. A Grubunda ligden çekilen Özdağspor ise küme düşen ekip oldu.
B Grubunda ise Kulu Belediyespor Yunak deplasmanında 11-0 gibi farklı bir galibiyet alarak şampiyon oldu ve adını Süper Gruba yazdırdı. Rakibine farklı yenilen Yunakspor ise küme düştü. Grubun diğer maçlarında ise Yeni Doğanhisar deplasmanda Altınekinspor’a 5-0 yenildi ve 2. Sırada kalarak Play-Off oynama hakki elde etti. Selçuklu İdmanyurdu- Monivaspor maçından ise Monivaspor 2-1 galip ayrılarak kümede kaldı.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.