Akademide U16 ve U17 galip
TFF Akademi Liginde mücadele eden temsilcimiz Torku Konyaspor'un U16 ve U17 takım haftayı galibiyetle kapattı.
TFF Akademi Liginde mücadele eden temsilcimiz Torku Konyaspor'un U16 ve U17 takım haftayı galibiyetle kapattı. Sahasında Kayseri Erciyes takımın konuk eden yeşil-beyazlı ekibin U16 takımı rakibin 2-1 yenerken U17 takımı ise 5-0 gibi farklı bir skorla kazanmasını bildi. Selçuklu Belediyesi Sentetik Çim Saha'da oynanan günün ilk maçında U16 takımları karış karşıya geldi. Yeşil-beyazlı ekip maçın 5. dakikasında yediği golle 1-0 geriye düştü. Bu dakikadan sonra rakip kalede beraberlik golü arayan Konyaspor 17.dakikada Osman'nın golüyle beraberliği yakaladı. Maçın ilk yarısı bu skorla tamamlandı. Müsabakının ikinci yarısında maçı kendi lehine çevirmek isteyen Konyaspor 62. dakikada kazanılan penaltı ile 2-1 öne geçti. Kazanılan penaltıda topu başına geçen Osman takımını 2-1 öne geçirdi. Müsabaka bu sonuçla tamamlandı. Aynı sahada oynanan 2. maçta ise U17 takımları karşı karşıya geldi. Yeşil-beyazlı ekip bu maçı 5-0 gibi farklı bir skorla kazanmasını bildi. 25. dakikada Muhammet gol perdesini araladı. Bu golün ardından 33. dakikada Ahmet takımını 2-0 öne geçirdi. Müsabakının ilk yarısının sonucunu ise Yasin akın belirledi ve Konyaspor soyunma odasına 3-0 önde gitti. Maçın 2. yarısında da oyun hakimiyetini elinde tutan Torku Konyaspor bu yarıda da 2 gol buldu. 60.dakikada Ahmet ve 65. dakikada Erhan'ın golleri ile yeşil-beyazlı ekip karşılaşmadan 5-0 galip ayrıldı.
SAHA: Selçuklu Belediye Sentetik
HAKEMLER:Hasan Çotuk, Salih Soydan, Sami Kayalar
KONYSAPOR U16: Kadir, Nusret, Cihat, Hilmi, Vedat, Osman, Ö. Faruk, H. Hüseyin, Borak, Burak, Mustafa
KAYSERİ ERCİYESSPORU17: Murathan, Mehmet, Cüneyt, Yunus, Bekir, Enes, Şahin, H. Ali, Okan, Ahmet, Mevlüt
GOLLER: Dk 17, 62 (pen) Osman(Konyaspor), 5 Mevlüt (Erciyes)
SAHA: Selçuklu Belediye Sentetik
HAKEMLER:Feridun Çıla, Erdal Erdem, Rıdvan Top
KONYSAPOR U17:Yalçın, Yasin Başaytaç, Oğuzcan, Cihad, Ali, O. Durmuş, Muhammed, Yasin Akın(erhan) Ahmet, Necim
KAYSERİ ERCİYESSPOR U17: Hasret, Naci, Duran, Koray, Mehmet, Kemal, Konuralp, Mehmet, Ferhat, Talha, Ertuğrul
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.