Adaylardan Mehir Vakfı’na ziyaret
Saadet Partisi Belediye başkan adayları çalışmalarını sürdürüyor. Sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden Saadet Partisi adayları, Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı yöneticileri ile buluştu. Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Özkafa ve merkez
LÜTFİ YALMAN HALKLA İÇ İÇE
Toplumun her kesimiyle bütünleşen özelliğiyle tanınan ve halk tarafından iki kez milletvekilliğine layık görülen Saadet Partisi Meram Belediye Başkan Adayı Lütfi Yalman, çalışmalarını halkla iç içe sürdürüyor. Pazar günü engelliler müsabakası ile 2. Lig B kategorisi Konyaşekerspor ve Zeytinburnu maçına katılan Lütfi Yalman, sporcu kimliğini bir defa daha ortaya koydu. Maçları büyük heyecanla takip eden Yalman, sporculara destek olacağı mesajını verdi.
Meram ilçesine bağlı Harmancıklı ve Karahüyük mahallelerinde dün ev gezilerinde bulunan başkan adayı Yalman ve ekibini halk çok sıcak karşıladı. Harmancıklı ve Karahüyük Mahallesi sakinlerinin sorunlarını dinleyen başkan Yalman’a vatandaşlar özellikle belediyenin yükümlüğünde olan bir dizi sorundan muzdarip olduklarını anlattılar. Ulaşım sıkıntısı ve yüksek su fiyatları vatandaşın yaşadığı problemlerin başında geliyor. Özellikle ulaşım sıkıntılarını dile getiren sanayi çalışanları mahallelerinden işyerlerine gidebilmek için bir kişinin birden fazla otobüs değiştirmek zorunda kaldığını ve ulaşım masraflarının bir hayli fazla olduğunu söyledi. Meram’ın son dönemde çok fazla geri kaldığından dert yanan vatandaşlar, yetkililerle bir araya gelemediklerini de dile getirdiler ve Milli Görüş belediyelerine duydukları özlemi anlattılar.
Başkan Adayı Lütfi Yalman vatandaşın tüm bu sıkıntılarının Milli Görüş belediyeciliği ile çözüleceğini belirterek, “Az parayla çok iş yapacağız. Belediyenin kaynaklarını çarçur etmeyeceğiz. Kul hakkı ve ortak rızaya önem vereceğiz” dedi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.