3. Lige bir adım kaldı
Grubunu şampiyon tamamlayan Sarayönü Belediyespor 3. Lige bir maç kadar yakın. Yeşil-siyahlı ekip güçlü il takımları arasından sıyrılıp şampiyonluğa ulaştığı grubun ardından Play-Off’da da Kırıkkale ili ile eşleşti
Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden Sarayönü Belediyespor haftalar öncesinden garantilediği şampiyonluğunu grubun son maçında evinde Mersin Büyükşehir Belediyesi Meskispor’u 5-1 gibi farklı bir skorla yenerek taçlandırdı.
HAYALLER GERÇEK OLMAYA ÇOK YAKIN
Bölgesel Amatör Ligde 6. sezonunu geçiren Sarayönü Belediyespor hayalini kurduğu 3. Lige bir maç kadar yakın. Yeşil-siyahlı ekip Bölgesel Amatör Lig 6. Grup şampiyonu Türk Metal Kırıkkalespor ile Play-Off maçında karşı karşıya gelecek. Sarayönü Belediyespor tarafsız sahada oynanacak bu müsabakada galip geldiği takdirde adını yıllardır hayalini kurduğu 3. Lige yazdıracak. Karşılaşma 24 Nisan Pazar günü Afyon Yeni Şehir Stadyumunda oynanacak ve saat 15.00’da başlayacak.
YENİLİRSE BİR ŞANSI DAHA OLACAK
Sarayönü Belediyespor Kırıkkalespor maçından yenilgi ile ayrıldığı takdirde Afjet Afyonspor-Halide Edip Adıvarspor maçının yenileni ile bir maç daha oynayacak. Yeşil-siyahlı ekip bu maçı kazandığı takdirde adını 3. Lige yazdıracak aksi takdirde ise Bölgesel Amatör Ligde kalmaya devam edecek.
RAKİPLERİ İL TAKIMLARI
Konya’nın küçük bir ilçesi olmasına rağmen büyük yatırımlarla ligde mücadele eden il takımları arasından sıyrılarak şampiyon olan Sarayönü Belediyespor final maçlarını da il takımları ile oynayacak. Profesyonel liglerde takımı olmayan Kırıkkalespor yeşil-siyahlı ekibin Play-Off’ta ki rakibi olan başka bir il takımı.
HERKES BU İŞE İNANDI
Hedeflerinin Sarayönü Belediyespor’u 3. Lige çıkarmak olduğunu belirten Kulüp Başkanı Nafiz Solak, "İkinci yarıya her ne kadar istediğimiz gibi başlayamasak da şu anda istediğimiz, inandığımız, hedeflediğimiz noktadayız. Play-Off maçını da kazanarak 3. Lige yükselmek istiyoruz” dedi.
Başarıya ulaşmak için ne gerekiyorsa yaptıklarını dile getiren Nafiz Solak, “Sezon başında bir araya gelen geniş çaplı yönetimimiz özveriyle çalışıyor. Futbolcu grubumuz ve antrenörlerimiz de hedefe kilitlenmiş durumda Hedefe ulaşmak için inanmak gerek. Bizde hedefe varacağımıza yürekten inanıyoruz. Bugün yüreklerini ortaya koyan futbolcularımızı, taraftarlarımızı ve sıcak-soğuk demeden bizleri yalnız bırakmayan taraftarlarımızı tebrik ediyorum. Gördük ki taraftarı ile yönetimi ile teknik ekibi ve futbolcuları ile herkes bu işe inanmış. Başarmak için çalışmaya büyük bir titizlikle devam edeceğiz'' dedi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.