Yeni umut Sergen Yalçın
Mehmet Özdilek ile yollarını ayıran Atiker Konyaspor rekor sayılacak kısa bir sürede yeni hocasını buldu.
Önceki gün akşam saatlerinden Mehmet Özdilek ile yollarını ayıran Atiker Konyaspor, Sergen Yalçın ile prensipte anlaştığı belirtildi. Konyaspor Kulübü Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, yaptığı açıklamada, her konuda anlaştıkları Sergen Yalçın'ın imza için Konya'ya geleceğini söyledi. Baydar, "Yönetim Kurulumuz Mehmet Özdilek'ten boşalan teknik direktörlük görevine Sergen Yalçın'ı getirdi. Teknik direktör Sergen Yalçın ile sezon sonuna kadar anlaşmış bulunmaktayız. Hocamız inşallah salı günü takımın başında olacaktır." diye konuştu.
Öte yandan kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:"Yönetim Kurulumuz bu akşam gerçekleştirdiği olağanüstü toplantı sonrasında teknik direktör Sergen Yalçın ile sezon sonuna kadar prensipte anlaşmıştır. Sergen Yalçın salı günü takımımızın başında antrenmana çıkacaktır”.
YALÇIN’IN EKİBİNDE ESKİ KONYASPORLU
Atiker Konyaspor’un yeni teknik direktörü Sergen Yalçın’ın ekibi belli oldu Atiker Konyaspor’un yeni teknik heyeti belli oldu. Teknik direktör Sergen Yalçın’ın yardımcılıklarını Yeşil-beyazlı ekibin eski kalecisi Murat Şahin ve daha önce Beşiktaş ve Trabzonspor’da forma giyen Çağdaş Atan yapacak. Analiz antrenörü olarak Murat Kaytaz, izleme antrenörü olarak ise Gürsoy Yalçın olacak. Konyaspor’un yeni kaleci antrenörü ise Levent Açıl.
KISA SÜRELİ BİR TEKNİK ADAM
Son olarak Eskişehirspor’dan ayrılan Sergen Yalçın, teknik direktörlük kariyeri boyunca bir takımda bir tam yılı dolduramadı. Sergen Yalçın toplamda beş farklı takımda teknik direktörlük tecrübesi yaşadı.
ESKİŞEHİRSPOR 59 GÜN
Sezon başında Eskişehirspor’un başına geçen Sergen Yalçın görev yaptığı 59 gün boyunca 6 resmi maça çıkarken galibiyet yüzü göremedi.
KAYSERİSPOR 110 GÜN
Geçen sezon devre arasında Kayserispor’un başına geçen Sergen Yalçın, özellikle 4-1’lik Fenerbahçe ve 2-1’lik Galatasaray galibiyetleri ile ön plana çıkmıştı. Sergen Yalçın ilk 7 maçın ardından düşüşe geçmiş ve görev sezon bitmeden ayrılmıştı. Sergen Yalçın 17 resmi maçta 5 galibiyet 5 beraberlik 7 yenilgi almıştı
GAZİANTEPSPOR (İKİNCİ DÖNEM) 29 GÜN
Sergen Yalçın 2015-16 sezonu ikinci yarısında kısa dönem Gaziantepspor’un başına geçmiş 1 galibiyet 1 beraberlik 1 yenilgi almış ancak görevden ayrılmıştı
SİVASSPOR 307 GÜN
Sergen Yalçın’ın en uzun süre görev yaptığı takım oldu. Sivasspor’da 307 gün görev yapan Sergen Yalçın 39 maçta 13 galibiyet 13 beraberlik 13 yenilgi almıştı
GAZİANTEPSPOR (BİRİNCİ DÖNEM) 130 GÜN
Sergen Yalçın ilk olarak Gaziantepspor takımında 2013-14 sezonunda görev yapmıştı. Sergen Yalçın görev süresi boyunca 16 resmi maçta 8 galibiyet 3 beraberlik 5 yenilgi aldı ve takımın kümede kalmasında önemli katkı yapmıştı
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.