Vatandaş kendi durağını yaptı
Konya Büyükşehir Belediyesi'ne başvurmalarına rağmen 1.5 yıldan bu yana kapalı otobüs durağı yaptıramayan Meram İlçesi Çomaklı Mahallesi'nde oturanlar, çareyi kendi duraklarını yapmakta buldu.
YAYINLAMA:
GÜNCELLEME:
![Vatandaş kendi durağını yaptı 1](https://d.merhabahaber.com/gallery/438_1.jpg)
Konya Büyükşehir Belediyesi'ne başvurmalarına rağmen 1.5 yıldan bu yana kapalı otobüs durağı yaptıramayan Meram İlçesi Çomaklı Mahallesi'nde oturanlar, çareyi kendi duraklarını yapmakta buldu.
![Vatandaş kendi durağını yaptı 2](https://d.merhabahaber.com/gallery/438_2.jpg)
Edebiyat Caddesi'ndeki durağın olduğu alana tahta direk çakarak üzerini saçla kapatan mahalle sakinlerinden Ali Dalyaran, evinden getirdiği 3 kişilik koltuğu da koyarak otobüs bekleme yeri yaptı.
![Vatandaş kendi durağını yaptı 3](https://d.merhabahaber.com/gallery/438_3.jpg)
Mahalle sakinleri yazılı olarak başvurmalarına rağmen belediyenin kapalı durak yapmamasından yakındı. Aynı mahallede oturan 55 yaşındaki Ali Dalyaran, durak olmadığı için zor durumda kaldıklarını anlattı.
![Vatandaş kendi durağını yaptı 4](https://d.merhabahaber.com/gallery/438_4.jpg)
Bazen yağmur, bazen de güneşin altında yaklaşık yarım saat otobüs beklediklerini belirten Dalyaran, "Belediyenin cadde üzerine durak yapması için 8-10 sefer müracaatta bulunduk. Ancak, çare bulamadık."
![Vatandaş kendi durağını yaptı 5](https://d.merhabahaber.com/gallery/438_5.jpg)
"Her seferinde gelip bakacaklarını söylediler. Biz de bekledik. Ama yapmadılar. Bizi yaklaşık 1.5 senedir oyalıyorlar." dedi. (DHA)