Üniversite destekli sapkın yürüyüş
Devletin üniversitesi AÜ’de eşcinseller yürüyüş gerçekleştirdi. Kampüs içinde başlatılan yürüyüşe “liseli” sapkın gruplar da destek verirken, “Liseliler nefretin üzerine kusuyor. Ankara Liseli LGBTİ” yazılı pankartlar taşındı.
BAŞKENT’TE devletin önde gelen üniversitelerinden AÜ’de, henüz alkol rezaleti gündemdeki yerini korurken, dün de eşcinseller yürüyüş gerçekleştirdi. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi kampüsünden başlatılıp, Cebeci caddelerinde sürdürülen yürüyüşe, üniversite öğrencilerinin yanı sıra “liseli” oldukları belirtilen sapkın gruplar da destek verdi. Yürüyüşte “Gökkuşağı ayaklanıyor. Liseliler nefretin üzerine kusuyor. Ankara Liseli LGBTİ” yazılı pankartlar taşındı.
REKTÖR VE DEKAN SORUMLU
Muhafazakar öğrenciler üniversite içerisinde bu gibi sapkın eylemler gerçekleştirilebiliyor olmasına tepki gösterirken, sapkın eyleme göz yuman Rektörlük ve Dekanlık yetkililerinden açıklama bekleniyor. AÜ Siyasal’da geçtiğimiz hafta İnek Bayramı adı altında eğlence düzenlenmiş, kampüs içki şişeleri ve içki poşetleri ile pisletilmişti. Vahdet’in yayınladığı ve eğlence sabahını gösteren fotoğraf kareleri büyük yankı uyandırmıştı.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.