Şampiyonluktan 17. sıraya düştü
Atiker Konyaspor’da sıralamadaki durum ve yönetimin transfer politikası ilerleyen haftalar için taraftarları tedirgin ediyor. 2 yıldır büyük başarılara alışan Atiker Konyaspor taraftarı bu sezon yaşananları kabullenmekte zorlanıyor
Son 2 sezondur yaşadığı başarılar ve aldığı kupalarla taraftarına büyük mutluluklar yaşatan Atiker Konyaspor bu sezon ise kümede kalma savaşı veriyor. Taraftar yaşanan bu durumu kabullenmekte zorlanıyor. Yeşil-beyazlı taraftarlar Gençlerbirliği karşısında oynanan futbol ve alınan sonuç sonrası yıkıldı. Atiker Konyaspor’un kümede kalma mücadelesi vermesi tüm Konya’yı derinden yaralıyor.
KUPA İLE BAŞLADIĞI SEZONDA KÜMEDE KALMA MÜCADELESİ VERİYOR
Sezona Süper Kupa zaferiyle başlayan Atiker Konyaspor, ligde hayal kırıklığı yaşatıyor. Son olarak 6 puanlık maçta Gençlerbirliği’ne mağlup olan ve düşme hattından kurtulamayan yeşil-beyazlı ekip, kalan haftalarda kümede kalma savaşı verecek.
Önceki sezonlarda daha ilk yarıya ulaşmadan 20 puan barajını geçen ve rekorlar kıran Atiker Konyaspor, bu sezon 19.hafta sonunda sadece 16 puan toplayabildi. Bir puan ortalamasının altında kalan temsilcimiz, 19 maçta sadece 4 kez kazanabildi. Kardemir Karabükspor’dan sonra Süper Lig’in de en az gol atan takımı olan Atiker Konyaspor, birçok istatistikte de son sıralarda yer alıyor.
ZOR GÜNLER BEKLİYOR
Gençlerbirliği deplasmanında kaybeden Atiker Konyaspor’u çok daha zor bir fikstür bekliyor. Yeşil-beyazlı ekip şampiyonluk kovalayan takımlar ile karşılaşacak. Atiker Konyaspor Pazar günü evinde Başakşehir ile karşılaşacak. Yeşil-beyazlı ekip bu maçın ardından deplasmanda Alanyaspor’a konuk olacak. Kartal bu maçların ardından sahasında Beşiktaş ile karşılaşacak. Konyaspor’un bu maçlardan çıkaracağı puanlar kümede kalması adına belirleyici olacak.
TRANSFER İÇİN SON BİR GÜN
Atiker Konyaspor yönetimi ara transfer döneminin bitimine 1 gün kala golcü transferi yapamadı. Karabükspor’dan takıma katılan Mustapha Yatabere de Gençlerbirliği maçında sakatlandı ve 2 ay sahalardan uzak kalacak. Kümede kalma mücadelesi veren Atiker Konyaspor’un şuanda santrafor mevkii oyuncusu bulunmuyor.
GÜNDEME GELENLERİN HİÇBİRİ OLMADI
Atiker Konyaspor’da ikinci yarı öncesinde transferlerin kampa yetiştirilmesi bekleniyordu. Ancak ligin 20. Haftası öncesinde halen gerekli transferler gerçekleşmedi. İsmi geçen oyuncular ise başka takımlara imza attı. Yeşil-beyazlı ekibin yönetimi hangi futbolcuya el attıysa eli boş kaldı. Poko ve Demba Ba Göztepe ile anlaşırken Rodellega ise Trabzonda kalmayı tercih etti. Yeşil-beyazlı yönetim son olarak Eto’o transferinden eli boş döndü
FERHAT TÜRKOĞLU merhabahaber.com
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.