Ölçü tartı kontrolleri 27 Şubat'ta sona eriyor
Ölçü tartı aletlerinde beyanname verme süresinin 27 Şubatta sona ereceği bildirildi.
Karatay Belediyesi Ölçü ve Ayarlar Memurluğu tarafından yapılan yazılı açıklamada, ölçü tartı aletlerinde beyanname verme süresinin 02 Ocak 2009 tarihi itibarıyla başladığı ve sürenin 27 Şubatta sona ereceği duyuruldu. Beyanname vermenin yasa gereği olduğu ve beyanname vermeyen mükelleflere ceza uygulamak zorunda kalınacağı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
''Ev ve iş yerlerinde ölçü ve tartı aleti bulunduran mükelleflerin, 27 Şubat 2009 Cuma günü mesai bitimine kadar Mali Hizmetler Müdürlüğü'ne bağlı Ölçü ve Ayar Memurluğuna beyanname vermeleri gerekmektedir. Beyanname vermeyenler hakkında 3516 sayılı Ölçüler Kanunu'nun ilgili maddeleri uyarınca cezai işlem yapılacaktır.''
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.