MHP Fethiyeli başkanın Türkçe Kürtçe afişini affetmedi
MHP, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi'yi kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk etti.
Muğla'nın Fethiye ilçesi Belediye Başkanı Behçet Saatçi'nin Kürtçe'nin ana dil olmasını isteyenlere tepki olarak bilboardlara astırdığı Türkçe-Kürtçe karışık ilan, MHP'ye takıldı.
PARTİDEN KESİN İHRACI İSTENDİ
MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz, yaptığı yazılı açıklamada, 'Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi'nin Kurban Bayramı dolayısıyla ilçe billboardlarına vermiş olduğu kutlama mesajında Türkçe dışında kullanmış olduğu dil, 2820 sayılı Siyasi Partiler Kanunu'nun 81'inci maddesine ve parti tüzüğümüzün disiplin hükümlerine, ayrıca partimizin ilke ve prensiplerine aykırı olduğundan kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edilmiştir' dedi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.