Marsilya-Konyaspor maçını şifresiz veren kanallar
Atiker Konyaspor, UEFA Avrupa Ligi I Grubu ilk maçında Fransa deplasmanında Olympique Marsilya ile karşılaşacak. Saat TSİ 22.05’te başlayacak mücadele Velodrome Stadı'nda oynanacak
Atiker Konyaspor geçtiğimiz sezonun ardından bu sezonda UEFA Avrupa Ligi gruplarında mücadele edecek. Yeşil-beyazlı takım, I Grubu'ndaki ilk maçında bugün Fransa temsilcisi Olympique Marsilya'ya konuk olacak. İki takım arasındaki mücadele, TSİ 22.05'te Velodrome Stadı'nda oynanacak. Karşılaşma Tivibu Spor 2'den naklen yayınlanacak.
HAKEM LİTVANYALI
Olympique Marsilya-Atiker Konyaspor maçını Litvanya'dan Gediminas Mazeika yönetecek. Mazeika'nın yardımcılıklarını Vytautas Simkus ve Vyteniz Kazlauskas yapacak. Dördüncü hakemlik görevini Dovydas Suziedelis'in üstleneceği mücadelenin ilave yardımcı hakemleri, Donatas Rumsas ve Robertas Valikonis olacak.
MARSİLYA’DA 3 EKSİK
Atiker Konyaspor'u konuk edecek olan Marsilya'da 3 önemli oyuncu forma giyemeyecek. UEFA Avrupa Ligi I Grubu'nda bu akşam Atiker Konyaspor'u konuk edecek olan Marsilya, maçta 3 önemli oyuncusundan yararlanamayacak. Fransız ekibinde kaleci Mandanda, stoper Abdennour ve forvet oyuncusu Mitroglou sakatlıkları sebebiyle yarın Konyaspor'a karşı oynayamayacak.
İLK TECRÜBE ACI OLDU
Tarihinde ilk kez Avrupa kupalarına katılan Atiker Konyaspor grupta oynadığı 6 maçta sadece bir beraberlik alarak acı bir tecrübe yaşadı. Yeşil-beyazlı ekip oynadığı 5 maçta rakip fileleri sadece 2 kez havalandırırken kalesinde ise 12 gol gördü
Spor Toto Süper Lig’in 2015-2016 sezonunu 66 puanla 3.sırada tamamlayarak tarihinde bir ilki başaran Atiker Konyaspor Avrupa Kupalarına direkt gruplardan katılma hakkı elde etti. 26 Ağustos 2016 tarihinde Fransa’nın Monaco şehrinde yapılan kura çekiminde Yeşil-beyazlı ekibin Avrupa arenasındaki ilk rakipleri belli oldu.
H GRUBUNDA YER ALDI
Atiker Konyaspor Monaca’da yapılan tarihi kura sonrası H Grubunda yer aldı. Yeşil-beyazlı ekip Grupta Ukrayna’nın Avrupa’da tecrübeli ekibi Shaktar Donetsk, Portekiz’in Braga ve Belçika’nın Gent takımı ile eşleşti.
ARENADA TARİHİ MAÇ
Atiker Konyaspor UEFA Avrupa Lig macerasına sahasında 15 Eylül 2016 tarihinde başladı. Yeşil-beyazlı ekip Büyükşehir Belediyesi stadyumunda Shaktar Dontesk takımını konuk etti. Tribünleri tıklım tıklım dolduran Konyalı futbolseverler bu tarihi ana tanıklık etti. Atiker Konyaspor iyi mücadele ettiği karşılaşmada rakibinin ofsayttan gelen golüne engel olamadı ve Avrupa’ya 1-0’lık yenilgi ile başladı.
İLK DEPLASMAN BELÇİKA OLDU
Atiker Konyaspor tarihinde ilk kez mücadele ettiği UEFA Avrupa Liginin ilk deplasman maçını ise Belçika’da Gent ile oynadı. Yeşil-beyazlı ekip ilk deplasman maçına ise 29 Eylül 2016 tarihinde çıkmış oldu. Atiker Konyaspor burada rakibine 2-0 yenilerek yoluna puansız devam etmek zorunda kaldı.
TARİHİ GOL VE PUAN 3. MAÇTA GELDİ
Atiker Konyaspor tarihinde ilklerle doldurduğu Avrupa macerasında ilk golünü Grupta oynadığı 3 maçta kaydetti. 20 Ekim 2016 tarihinde Konya Büyükşehir Belediye Stadyumunda oynanan maçta Portekiz ekibi Braga’yı konuk eden yeşil-beyazlı ekip rakibine Avrupa arenasındaki ilk golünü attı. Atiker Konyaspor’un Bosna Hersekli oyuncu Deni Milosevic maçın 9. Dakikasında attığı golle yeşil-beyazlı ekibin tarihine adını yazdırdı. Avrupa’da ilk golünü Deni Milosevic ile kaydeden Atiker Konyaspor ilk puanını da rakibi karşısında aldı.
AĞIR YENİLGİLER
İlk kez yurt dışı sınırlarında Türkiye’yi ve Konya’yı temsil eden Atiker Konyaspor 4.maçını deplasmanda Braga karşı oynadı. Maçın 30. dakikasında Rangelov’un golüyle 1-0 öne geçen yeşil-beyazlı ekip bu üstünlüğünü koruyamadı ve rakibine 3-1 gibi farklı bir skorla yenildi.
İLK KIRMIZI KART
Atiker Konyaspor’un Avrupa arenasındaki ilk kırmızı kartını ise Slovenyalı oyuncus Nejc Skubic gördü. Başarılı oyuncu deplasmanda oynanan Braga maçında Nejc Skubic gördüğü sarı kartlar sonrası kırmızı kartla oyundan ihraç edildi. Oyuncu Konyaspor tarihine Avrupa’da ilk kırmızı kart gören oyuncu olarak geçti.
İŞTE MARSİYA-ATİKER KONYASPOR MAÇINI ŞİFRESİZ VEREBİLECEK KANALLAR LİSTESİ
Klik Sport
Fox Soccer 2GO
O2TV Football
Sport Tv 1 (Portugal)
Eir Sport 2
Arena Sport 3 HD (Cro)
beIN Max 7 (Espana)
beIN Sports France 3 HD
BT Sport Extra 2 HD
Digi Sport 5 (Svk)
Sky Sport 4 (Germany)
Sport 2 (Hungary)
SuperSport 5 Za
Sport Tv 1 (Portugal)
SuperSport Maximo 1
TV3 Sport 1 (den)
Viasat Football Sweden
Viasat Football Norway
ViaPlay (denmark)
ViaPlay (finland)
ViaPlay (norway)
ViaPlay (sweden)
FERHAT TÜRKOĞLU
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.