Konyaspor’un cezası belli oldu
Atiker Konyaspor Trabzonspor maçı sonrası PFDK’ya sevk edilmişti. Yeşil-beyazlı ekibin cezası belli oldu.
PFDK, Atiker Konyaspor'a 60 bin lira para cezası verirken,Kuzey Tribüne giren taraftarlara bloke cezası, Ali Turan'a 2 maç ceza, Ahmet Baydar'a 10 gün hak mahrumiyeti verdi
TFF'DEN YAPILAN AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE:
ATİKER KONYASPOR Kulübünün, 21.01.2018 tarihinde oynanan ATİKER KONYASPOR - TRABZONSPOR A.Ş. Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 60.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,
Aynı müsabakada ATİKER KONYASPOR Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle FDT'nin 53/3. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan KULE SİTE KUZEY ALT B,C ve DOĞU ÜST D bloka giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesine,
Aynı müsabakada ATİKER KONYASPOR Kulübü sporcusu ALİ TURAN'ın, rakip takım sporcusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle 2 RESMİ MÜSABAKADAN MEN CEZASI ile cezalandırılmasına,
Aynı müsabakada ATİKER KONYASPOR Kulübü malzemecisi ALİ TAŞPINAR'ın, rakip takım mensuplarına yönelik hakareti nedeniyle takdiren 3 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 19.500.- TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,
Aynı müsabakada ATİKER KONYASPOR Kulübü idarecisi AHMET BAYDAR'ın, sportmenliğe aykırı açıklamada bulunmasından dolayı takdiren 10 GÜN HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmasına, karar verilmiştir
TRABZONSPOR DA CEZA ALDI
TRABZONSPOR A.Ş.'nin, 21.01.2018 tarihinde oynanan ATİKER KONYASPOR - TRABZONSPOR A.Ş. Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 30.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,
Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş.'nin, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 6. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 140.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan MİSAFİR TRİBÜNÜ ÜST A,B bloklara giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki misafir kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine,
Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş. doktoru BARIŞ KURTGÖZ'ün, rakip takım taraftarlarına yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 13.000.- TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, karar verilmiştir
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.