Konyaspor'a para taraftara bloke cezası
PFDK, Atiker Konyaspor'a geçtiğimiz hafta Göztepe maçında yaşanan olaylardan ötürü 50 bin para cezası ile taraftarlara kart bloke cezası verdi
TFF'den yapılan açıklama şu şekilde:
"Atiker Konyaspor Kulübünün, 03.03.2019 tarihinde Oynanan Atiker Konyaspor - Göztepe Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 50 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına,
Aynı müsabakada Atiker Konyaspor Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle FDT'nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan KULE SİTE KUZEY ÜST D, E, F, GÜNEY ALT C, D, E blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verilmiştir."
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.