Konyaspor beraberlikte 2. sırada
Atiker Konyaspor son haftalarda aldığı beraberliklerle ligde en fazla berabere kalan 2. Takım konumuna geldi.
Atiker Konyaspor son haftalarda gösterdiği performansla 3 puana hasret kaldı. Ligdeki son galibiyetini 19. haftada Antalyaspor’u 2-0 yenerek alan Atiker Konyaspor, sonraki 6 maçta 4 beraberlik ve 2 yenilgiyle 4 puan alabildi. Süper Lig’de son dönemde oynadığı karşılaşmalarda bir türlü istediği sonuçları alamayan Atiker Konyaspor buna rağmen sıralamada 5. Basamaktaki yerini korumayı başardı.
EN FAZLA BERABERLİK ALAN 2. TAKIM
Atiker Konyaspor son haftalarda aldığı beraberliklerle ligde en fazla berabere kalan 2. Takım konumuna geldi. Yeşil-beyazlı ekip oynadığı 25 maçta 11 beraberlik alarak Bursaspor’un ardından en fazla beraberlik alan takım olarak göze çarptı. 25 maçta 13 beraberlik alan Bursaspor 28 puanla 15. sırada yer alıyor. Atiker Konyaspor iç sahada oynadığı 12 maçta 4 beraberlik alırken dış sahada oynadığı 13 maçta ise 7 beraberlik aldı. Yeşil-beyazlı ekip iç sahada Bursaspor, Beşiktaş, Yeni Malatya ve Göztepe maçlarında sahadan 1 puanla ayrıldı. Atiker Konyaspor deplasmanda ise Antalyaspor, Çaykur Rizespor, Sivasspor, Galatasaray, Akhisarspor, Bursaspor ve Fenerbahçe takımları ile berabere kaldı. Ligde Bursaspor 13 beraberlikle bu alanda ilk sırada yer alırken Atiker Konyaspor 2. Çaykur Rizespor, Fenerbahçe ve Erzurumspor ise 10 beraberlikle bu alanda 3. Sırada bulunuyor
FERHAT TÜRKOĞLU
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.