Kartal için kritik haftalar
Kalan haftalarda kümede kalma mücadelesi verecek olan Atiker Konyaspor’u kritik maçlar bekliyor. Deplasmanda maç puan almakta zorlanan yeşil-beyazlı ekip evindeki maçlarda puan kaybı yaşamak istemiyor
Bu sezon ligde sıkıntılı günler geçiren Atiker Konyaspor’u kalan haftalarda kritik maçlar bekliyor. Yeşil-beyazlı ekip kümede kalmak için bu maçlara final gözüyle bakıyor. Atiker Konyaspor, geride kalan 23. Haftada sıralamada averajla düşme hattında yer aldı.
HER MAÇ FİNAL
Atiker Konyaspor Pazar günü iç sahada Yeni Malatyaspor ile kritik maç serisine başlayacak. Kümede kalmak isteyen yeşil-beyazlı ekip iç saha dış saha ayrımı yapmadan tüm maçlarını kazanmak istiyor. deplasmanda kötü performans sergileyen Atiker Konyaspor evinde oynayacağı 5 maçı da kazanmak zorunda.
KÜMEDE KALMA MAÇLARI
Sezonun ikinci yarısına Trabzonspor Başakşehir ve Beşiktaş gibi zorlu rakiplerle oynayarak başlayan Atiker Konyaspor bu zor süreçten 6 puanla çıkmayı başardı. Zor fikstürü geride bırakan yeşil-beyazlı ekip bu süreçte Alanyaspor’u yenerken Gençlerbirliği deplasmanından eli boş döndü. Atiker Konyaspor kalan 12 maçta sadece Galatasaray ve Fenerbahçe deplasmanlarına çıkacak. Bu iki maç dışındaki tüm rakipler Atiker Konyaspor’un kümede kalma adına yarıştığı ekipler olacak. Atiker Konyaspor, Yeni Malatyaspor maçını kazanarak galibiyet serisi başlatmak ve alt sıralardan uzaklaşmak istiyor
KÜME DÜŞME HATTINDA TAKIMLARIN FİKSTÜRÜ
Atiker Konyaspor’un kümede kalma adına yarış içerisinde olduğu takımların 5 haftalık fikstürleri şu şekilde:
KONYASPOR(16): Yeni Malatyaspor, Galatasary (D), Kayserispor, Osmanlıspor(D), Sivasspor
Bursaspor(12): Kayserispor, Osmanlıspor(D), Sivasspor, Antalyaspor(D), Kasımpaşa
Gençlerbirliği(13): Alanyaspor, Beşiktaş(D), Akhisarspor, Yeni Malatya(D), Galatasaray
Antalyaspor(14): Sivasspor, Göztepe(D), Kasımpaşa(D), Bursaspor, Karabükspor(D)
Alanyaspor(15): Gençlerbirliği(D), Başakşehir, Göztepe, Beşiktaş(D), Akhisarspor
Osmanlıspor(17): Kasımpaşa(D), Bursaspor, Karabükspor(D), Konyaspor, Fenerbahçe(D)
Karabükspor(18): Galatasaray, Kayserispor(D), Osmanlıspor, Sivasspor (D), Antalyaspor
FERHAT TÜRKOĞLU
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.