Karapınar’ın risk haritası çıkarılacak
Karapınar İlçesi Seyit Hacı Yaylasında 26 Ekim 2008 tarihinde, İnoba Yaylasında 10 Kasım 2008 tarihinde ve Sırnık Yaylasında 24 Kasım 2008 tarihlerinde meydana gelen göçme olayları üzerine Karapınar Kaymakamlığı İlçe Tarım Müdürlüğü elemanlarınca düzenlen
Konya Valiliği’nden yapılan açıklama geçtiğimiz hafta Akkuyu Yaylası civarında meydana gelen göçmenin incelendiğini ve obruk oluşumunun önlenmesinin önlenemeyeceği vurgulandı. Açıklamada: MTA Genel Müdürlüğü Karapınar Bölgesi’nde yeni bir çalışma yapılacağı ve Risk Haritası çıkarılacağı kaydedildi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.