Eksik kalmanın dezavantajını yaşadık
Anadolu Selçukspor deplasmanda şampiyonluk adayı Altay’a 4-0 yenildi.
Yeşil-beyazlı ekipte Sertan 33. dakikada kırmızı kart görerek takımını eksik bıraktı. Son 7 maçta kaybetmeyen yeşil-beyazlı ekip Altay mağlubiyetiyle yenilmezlik serisi de sona erdi. Ligde orta sıralarda yer alan Anadolu Selçukspor, önümüzdeki hafta sahasında Karagümrük ile karşılaşacak
EKSİK OLMANIN DEZAVANTAJINI YAŞADIK
Deplasmanda Altay’a mağlup olarak haftayı puansız kapatan Anadolu Selçukspor’da teknik direktörümüz Alper Avcı: “Zorlu bir rakiple oynayacağımızı biliyorduk. Ligimizin zirve ortaklarından Altay karşısında en azından bir puan alma düşüncesi ile sahaya çıktık. İki taraf açından da baktığımızda karşılaşma çok iyi başlamadı. Bizde, rakibimizde kontrollü oyunu tercih ettik. Bu şekilde başlayan müsabakada ilk yarım saat denk bir mücadele oldu. Dengede giden karşılaşmada bireysel bir hatadan dolayı kalemizde golü gördük. Ve hemen ardından sahada on kişi kaldık. Güçlü bir rakip karşısında ve deplasmanda bir kişi eksik kalmanın dezavantajını yaşadık. Oyun anlamında istediklerimizi gerçekleştiremedik. İkinci yarıda yaptığımız değişikliklerle oyuna yeniden ortak olmaya çalıştık. Baskı kurmaya çalışırken kontra ataklarla pozisyonlar verdik. Skoru değiştirebilecek pozisyonlarımız oldu, ancak bu gün gol yapma adına şansımız yoktu. Oyuncularımın mücadelesinden ve özverisinden memnunum. Ellerinden geleni yaptılar. Bu maçı geride bırakıp önümüze bakacağız. Şimdi önümüzde iki önemli maçımız var. Karagümrük ve Niğde Belediyespor ile iç sahada oynayacağız. Peş peşe iki iç saha maçını kazanarak tekrar üst sıralarda yer alan grubu yakalamak istiyoruz. Bunu yapabilecek gücümüz var” dedi
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.