DEPLASMANDAN 1 PUANLA DÖNDÜK
Spor Toto Süper Lig'de 7. haftada temsilcimiz Atiker Konyaspor, Evkur Yeni Malatyaspor ile karşılaştı. Maç beraberlikle son buldu
Spor Toto Süper Lig'de 7. haftada inişli-çıkışlı grafik çizen Evkur Yeni Malatyaspor, Akhisar'ı ve UEFA Avrupa Ligi'nde de Guimares'i devirerek moral bulan Atiker Konyaspor'la 1-1 berabere kaldı.
Konuk ekip Eze'nin 21. dakikada ceza sahası dışından müthiş füzesiyle öne geçti. Bu gole 70'te Yeni Malatyaspor'un sezon başında Trabzonspor'dan kiraladığı Aytaç Kara cevap verdi. 90'da ev sahibi ekipten Buğra ikinci sarı karttan kırmızı kartla oyundışında kaldı.
MAÇTAN DAKİKALAR (İLK YARI)
10. dakikada sağ kanatta gelişen Atiker Konyaspor atağında ceza sahası içi sağ çaprazda topla buluşan Musa Araz'ın şutunda meşin yuvarlak üstten auta çıktı.
21. dakikada Atiker Konyaspor mücadelede öne geçti. Sol çaprazda topla buluşan Fofana pasını ceza yayı çizgisindeki Eze'ye gönderdi. Bu oyuncunun dönerek çıkardığı sert şutta meşin yuvarlak kaleci Ertaç Özbir'in solundan filelerle buluştu: 0-1
İLK 11'LER
EVKUR YENİ MALATYASPOR: Ertaç, Chebake, Yalçın, Sadık, Rahman, Azubuike, Aytaç, Dening, Adem, Eren, Boutaib
ATİKER KONYASPOR: Serkan, Skubic, Ali Turan, Filipovic, Ömer Ali, Deni, Jens, Mehdi, Fofana, Musa, Eze
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.