Deplasmanda kazanamıyor
Süper Ligde 2016-2017 sezonu için geri sayım başladı. Atiker Konyaspor sezonun ilk haftasında deplasmanda Çaykur Rizespor ile karşılaşacak. Yeşil-beyazlı ekip son 10 sezonda deplasmanda yaptığı başlangıçlarda galibiyet alamadı
Atiker Konyaspor 2016-2017 sezonuna cumartesi günü deplasmanda oynayacağı Çaykur Rizespor ile karşı karşıya gelecek. Yeşil-beyazlı ekip mücadele ettiği Süper Ligde geride bıraktığı 10 sezonda lige iyi başlangıç yapamıyor.
DEPLASMANDA PUAN YOK
Atiker Konyaspor son on sezonda 5 kez deplasmanda lige merhaba derken bu maçlardan puanla ayrılma başarısı gösteremedi. Yeşil-beyazlı ekip 2004-2005 sezonunda lige Galatasaray deplasmanında başladı. Yeşil-beyazlı ekip rakibine 3-1 yenildi. Bir sonraki sezon yine deplasmanda Galatasaray ile karşılaşarak sezona başlayan Atiker Konyaspor bu maçta da rakibine 2-1 yenildi.
Yeşil-beyazlı ekip 2007- 2008 sezonunda ise deplasmanda bu kez Beşiktaş ile lige merhaba dedi. Atiker Konyaspor bu maçta sahadan 1-0 yenik ayrıldı. Yeşil-beyazlı ekip 2010-2011 sezonunda ise lige Bursa’da oyndağı ve rakibine 1-0 yenildiği maç ile başladı. Atiker Konyaspor son olarak ise 2014-2015 sezonunda lige deplasmanda başladı. Yeşil-beyazlı ekip bu maçta ise Eskişehirspor’a 2-1 yenildi.
İÇERDE KAYBETMİYOR
Atiker Konyaspor son 10 sezonda lige iç sahada başladığı maçları kaybetmedi. Yeşil-beyazlı ekip son on sezonda 5 kez lige iç sahada oynadığı maçlarla başladı ve bu maçlardan 2 galibiyet 3 beraberlik çıkardı.
2003-2004 sezonunda sahasında Trabzonspor ile lige merhaba diyen Atiker Konyaspor bu maçta rakibi ile 3-3 berabere kaldı. 2006-2007 sezonunda ise sahasında Sakaryaspor ile lige merhaba diyen yeşil-beyazlı ekip rakibiyle 1-1 berabere kaldı. 2008-2009 sezonuna evinde oynadığı Ankaragücü ile başlayan Atiker Konyaspor rakibini 3-2 yendi.
MUHTEŞEM GERİ DÖNÜŞ
Sezona içerde oynadığı maçları kaybetmeden başlayan Atiker Konyaspor 2013-2014 sezonunun açılış maçında evinde Fenerbahçe ile karşılaştı. İstatistikleri bozmamak isteyen Kartal maçın ilk yarısını 2-0 geride kapattı. 2. Yarının son 15 dakikasında 3 gol birden bulan Atiker Konyaspor rakibini 3-2 yendi ve evinde kaybetmeden başlama geleneğini sürdürdü.
GEÇTİĞİMİZ SEZON AKHİSAR’LA BAŞLADI
Atiker Konyaspor geçtiğimiz sezona evinde oynadığı Akhisar Belediyespor maçı ile başladı. Evinde kaybetmeyen yeşil-beyazlı ekip bu maçı 1-1’lik skorla tamamladı.
ŞANSSIZLIĞINI KIRMAK İSTİYOR
Geride kalan son 10 sezonda lige deplasmanlarda puan alamadan başlayan Atiker Konyaspor bu sezonda lige bir deplasman maçı ile merhaba diyecek. Yeşil-beyazlı ekip Çaykur Rizespor ile deplasmanda karşılaşırken geride kalan istatistikleri bozmak istiyor. Deplasman başlangıçlarında puan alamayan yeşil-beyazlı ekip bu kez puan yada puanlar alarak lige başlamak istiyor.
FERHAT TÜRKOĞLU
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.