Atiker Konyaspor 5 puan topladı
Atiker Konyaspor sezonun ikinci yarısında evinde oynadığı 4 maçta 5 puan topladı. Yeşil-beyazlı ekip evinde oynadığı maçlarda 1 galibiyet 2 beraberlik 1 yenilgi aldı. Konyaspor son maçında Göztepe ile berabere kalırken 3 puan hasreti de 5 maça çıktı
Atiker Konyaspor sezonun ikinci yarısında şuana kadar oynadığı maçlarda iç saha avantajını değerlendiremedi. Sezonun 2. Yarısında 7 maça çıkan yeşil-beyazlı ekip bu maçların 4’ünü iç sahada oynamasına rağmen bu avantajını iyi kullanamadı. Atiker Konyaspor evinde oynadığı maçlarda 1 galibiyet 2 beraberlik 1 yenilgi aldı. Bu maçlarda 5 puan toplayan yeşil-beyazlı ekip ikinci yarıdaki tek iç saha galibiyetini 19. Haftada oynanan Antalyaspor karşısında aldı.
Spor Toto Süper Lig’in 24. haftasında sahasında Göztepe ile taraftarının önünde 1-1 berabere kalan Atiker Konyaspor, galibiyet hasretine son veremedi. Yeşil-beyazlı ekipte 3 puan özlemi 5 maça çıktı. Atiker Konyaspor son olarak 19. haftada sahasında Antalyaspor’u 2-0 mağlup etmişti.
EN FAZLA BERABERE KALAN 2. TAKIM
Atiker Konyaspor Göztepe karşısında aldığı sonuçla bu sezon 11. Beraberliğine imza attı. Yeşil-beyazlı ekip bu sayı ile ligde en fazla berabere kalan 2. Takım konumuna geldi. Atiker Konyaspor 12 beraberliği bulunan Bursaspor takımını takip ediyor. Yeşil-beyazlı ekibin rakibi Göztepe takımı ise 24. Maçında 2. Beraberliğini aldı.
7 MAÇTA TEK YENİLGİ
Atiker Konyaspor ikinci yarıda oynadığı 7 maçtan 2 galibiyet 4 beraberlik ve 1 yenilgi aldı. Yeşil-beyazlı ekip Erzurumspor ve Antalyaspor’u yenerken, Bursaspor, Yeni Malatya, Fenerbahçe ve Göztepe maçlarından beraberlikle ayrıldı. Atiker Konyaspor tek yenilgisini ise sahasında Kayserispor’a karşı aldı.
FERHAT TÜRKOĞLU
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.