Alt yapı arı kovanı gibi
Son dönemlerde alt yapısı ile adından söz ettiren Konya Torku Şekerspor’da yaz spor okulu çalışmalarını sürdürüyor. Yeşil-beyazlı ekip bünyesinde açılan spor okullarına yoğun ilgi var
Konya Torku Şekerspor Gençlik geliştirme sorumlusu Abdurrahman Baysangur ise futbolun temelini oluşturan alt yapıya Torku Şekerspor’un büyük önem verdiğini ve bu doğrultuda yoğun bir şekilde çalıştıklarını ifade etti. Baysangur, “ Haziran ayından buyana çalışmalarımız yoğun bir şekilde sürüyor. Spor okullarına yoğun bir ilgi oldu. Burada beğendiğimiz oyuncuları kışında devam edecek spor okuluna dahil ettik. Bu sporcularımızın yaşı yarışma grubuna uygun hale gelene kadar kendilerini daha da geliştirmeleri için yardımcı olacağız. Daha sonra ise U 18’den U 13’e kadar olan yarışma gruplarımızda Şekerspor’a hizmet edecekler. Şu anda alt yapımızda 250-300 arası sporcumuz bulunuyor. Amacımız bu oyuncuları Şekerspor A takımında oynayabilecek kapasiteye getirmek. Yaz spor okullarında amacımız yetenekli sporcuyu küçük yaşta bularak onun bu yeteneğini geliştirmesine katkı sağlamak. Bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Rıfkı Ekenler, Ahmet Aslan, Hüseyin Şahin ve altyapı kaleci antrenörümüz Alpaslan Ulusal nezaretinde sporcularımız çalışmalarına devam ediyor. Aramıza Tarkan Esmer hocamız da katıldı. O da yaş grubu ile birlikte çalışmalarını sürdürüyor” diye konuştu
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.